http://sprwisla.pl/images/spr_ujk.jpg Mimo emocjonującego meczu przegrywamy z AZS UJK Kielce.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando gości, którzy zagrali bardzo dobrze w obronie. Dużo piłek łapali po przechwytach i wyprowadzali kontrataki kończące bramkami. Nasz drużyna zagrała słabo w obronie, przegrywaliśmy pojedynki jeden na jeden, a w ataku rozgrywanie piłki było wolne. Do przerwy przegrywaliśmy różnicą sześciu bramek 12:18.

Na drugą połowę wyszliśmy mocniej zmotywowani i zagraliśmy dużo lepiej niż pierwsze 30 minut. Nasza agresywna gra w obronie, jak i w ataku pozwoliła na zdobywaniu większej ilości bramek. W 50 minucie było 25:28, a w 58 minucie doprowadzamy do remisu 32:32. W ostatniej minucie wychodzimy na prowadzenie 33:32 i na 7 sekund przed końcem spotkania w niegroźnej sytuacji Arek Solon, zatrzymując piłkę, przenosi ją kilka kroków do tylu, za co zostaje ukarany czerwoną kartką. Po krótkiej rozmowie pary sędziowskiej z obserwatorem zawodów Arek otrzymuje niebieską kartkę i zostaje podyktowany rzut karny dla UJK. Taka decyzja wywołało spore niezadowoleni, nie tylko w szeregach naszej drużyny, ale również na trybuna. Niestety tracimy bramkę z rzutu karnego, a tym samym mecz kończy się wynikiem remisowym 33:33.

Zgodnie z przepisami, gdy po 60 minutach mecz zakończy się remisem, sędziowie zarządzają rzuty karne bez rozgrywania dogrywki. Drużyna, która wygra po rzutach karnych, zdobywa 2 punkty, przegrany 1 punkt. Pełna pulę, czyli 3 punkty otrzyma drużyna, która rozstrzygnie mecz na swoją korzyść po 60 minutach.

 

SPR Wisła Sandomierz - AZS UJK Kielce k. 2:4 (33:33, 12:18)

Wisła: Skowron, Pęgielski - Rusin 11, Cupisz 7, Serasin 5, Białkowski 3, Kubisztal 3 (3), Werstler 3, Teterycz 1, Solon, Szklarski, Dusak.

AZS UJK: Drozd, Czerwiński, Kiczka - Kumański 7, Dobrowolski 6 (4), Wójcik 5, Szafarczyk 5, Curyło 3, Bysiak 3, Hady 2 (2), Grzesik 2, Papaj, Sornat, Kozubek, Dylewicz.

Rzuty karne: Wisła 3/3, AZS UJK 6/6

Kary: Wisła 8 minut, AZS UJK 4 minuty.

Sędziowie: Dąbrowski K, Staniek P. - Kielce

Delegat ZPRP: Puszkarski S. - Zamość

wyniki, tabela

FOTOGALERIA

http://sprwisla.pl/images/spr_ujk.jpg