http://www.sprwisla.pl/images/nasi_rywale/mosir_bochnia.gif
Rozpoczynamy rozgrywki o wyjazdowego zwycięstwa w Bochni.

Zazwyczaj spotkania pierwszej kolejki są trudne. Każda z drużyn chce jak najlepiej zacząć sezon i dlatego wkrada się nie co nerwowości w poczynaniach zawodników. Zespół Bochni postawił nam wysoko poprzeczkę i lepiej rozpoczął dzisiejsze zawody. Nasza gra nie była najlepsza w szeregach obronnych i przegrywaliśmy pojedynki jeden na jeden, z których padały bramki bądź też gospodarze otrzymywali rzuty karne. Nasza postawa w obronie była bardzo bierna i dlatego do przerwy nasza gra wyglądała dość słabo. Do przerwy przegrywaliśmy różnicą trzech bramek 15:12.
Po przerwie zmieniliśmy system gry obronnej, nasza gra była bardziej agresywna i zespół Bochni miał problemy z atakiem na naszą bramką. W konsekwencji w 41 minucie odrobiliśmy straty i był remis 18:18. Przez kolejne 15 minut żadna z drużyn nie potrafiła zaznaczyć swojej przewagi i wynik w dalszym ciągu utrzymywał się remisowy 22:22. W końcowych minutach dobrze zaprezentowali się nasi młodzi zawodnicy i mieli spory udział w naszym zwycięstwie. Stasiu Malinowski zdobył kilka bramek, dobre zawody rozegrał Mateusz Kabata, a w bramce całą drugą połowę dobrze bronił Krzysiek Pęgielski. Tym zawodnikom należą się duże brawa, bo dużo wnieśli do gry zespołu i dzięki temu wygraliśmy dzisiejsze zawody. Trzeba też podkreślić, że nie były to najlepsze zawody w naszym wykonaniu, ale pierwsze spotkania zawsze dają dużo emocji, bo są to mecze o pierwsze punkty w sezonie. Jednak najważniejsze jest, że punty zabieramy do Sandomierza.

MOSiR Bochnia vs SPR WIsła Sandomierz 24:27 (15:12)

Bochnia: Sądowicz, Puchalski, Gut - Grzesik 8, Dobrzański 5, Janas 4, Lubowicki 3, Dzidzic 2, Gabiga 1, Pach 1, Stopczyński, Pamuła, Grech.

Wisła: Skowron, Pęgielski, Ciepliński - Białkowski 8, Cupisz 5, Pawelczyk 5 (4), Kabata 3, Malinowski 3, Werstler 2, Rusin 1, Solon, Szklarski, Stauch, Żelazny, Zieliński, Mazur.

 

Rzuty karne: Bochnia 5/4, Wisła 4/4

Kary: Bochnia 12 minut, Wisła 12 minut.

Sędziowie: W.Gołda - Rzeszów, M.Pazdro - Mielec

Delegat ZPRP - M.Majka - Gliwice

wyniki, tabela