Od pierwszych minut gospodarze prowadzili kilkoma bramkami. Puławianie dobrze grali w ataku z drugiej linii bardzo dobrze i precyzyjnie zdobywali bramki. My w ataku mimo pozycji rzutowych byliśmy nieskuteczni i w 21 minucie przegrywaliśmy 9:5. W końcówce pierwszej części zaczęliśmy agresywniej grać w obronie, bramkarze dobrze odbijali piłki, dzięki czemu mogliśmy wyprowadzić kontry i odrobić straty, aby na przerwę schodzić z wynikiem 13:13.

W drugiej połowie cały czas prowadziliśmy jedną, dwoma bramkami. Mimo że otrzymaliśmy dużo kar 2-minutowych, bo aż 16 minut nasi zawodnicy spędzili na ławce kar gdzie gospodarze tylko 8 minut. W 45 minucie Tadek Dusak otrzymał czerwoną kartkę wynikającą z konsekwencji trzech kar dwuminutowych, a w 54 minucie również za to samo boisko opuścił Krzysiek Teterycz. Taka ilość kar wynikała z agresywnej gry obu zespołów. Gospodarze w drugiej części meczu wyszli tylko raz na prowadzenie w 48 minucie 20:19. Po chwili to my mamy przewagę jednej bramki i za chwilę ponownie remis. W 58 minucie Sebastian Werstler zdobywa bramkę na 23:24 i jak się okazało, była to bramka na wagę zwycięstwa. Cieszymy się ze zwycięstwa na tak trudnym terenie, bo drużyna Azotów była bardzo dobrym i wymagającym rywalem. W kolejnych meczach w Puławach pozostałym drużynom nie będzie łatwo o wywalczenie zdobyczy punktowej. W dzisiejszym spotkaniu dobrze bronili bramkarze i obrona również zagrała bardzo dobre zawody.

Azoty II Puławy - SPR Wisła Sandomierz 23:24 (13:13)

Wisła: Skowron, Łukawski - Dusak 6, Cupisz 5, Rusin 4, Werstler 3, Solo 2, Kubisztal 2, Białkowski 1, Serafin 1, Kabata, Teterycz, Statuch, Szklarski.

Kary: Azoty 8 minut, Wisła 16 minut.