Wygrywamy na zakończenie pierwszej rundy.

SPR Wisła Sandomierz - KU AZS UJK Kielce 28:26 (12:15)

Wisła: Skowron, Karasiński, Kuchnicki - Teterycz 8, Dusak 7, Solon 5, Werstler 4, Bakalarz 2, Białkowski 2, Hubka, Osowski, Statuch, Szklarski, Kubisztal, Serafin.

Rzuty karne: Wisła 5/4, UJK 7/3

Kary: Wisła 6 minut, UJK 16 minut.

Ostatnie spotkanie ligowe pierwszej rundy, które rozegnaliśmy na własnym terenie, dostarczyło sporo emocji sportowych. Mecz dobrze zaczęliśmy, wychodząc na prowadzenie, ale w 8 minucie czerwona kartka dla naszego zawodnika troszeczkę tak jak by odwróciła te zawody. Od tej chwili przeciwnik zaczął zdobywać bramki, my mieliśmy problemy w ataku pozycyjnym i nasze akcje się łamały. Nie mogliśmy znaleźć drogi, do zdobycia bramki z ataku pozycyjnego a goście to wykorzystywali w kontratakach i zdobywali bramki. I do przerwy niestety przegrywaliśmy trzema bramkami.

W drugiej połowie obraz gry trochę się odwrócił, ponieważ w 41 minucie wygrywaliśmy 19:15. W tym okresie rzuciliśmy siedem bramek z rzędu a przeciwnik żadnej. Gdy wydawało się, że zaczęliśmy kontrolować grę na boisku, kielczanie zaczęli odrabiać straty. Cały czas prowadziliśmy, ale pogoń gości doprowadziła do remisu 25:25 a była to już 57 minuta meczu. W końcówce wyszliśmy na prowadzenie 27:26 i przy tym stanie kielczanie mieli rzut karny, ale nasz bramkarz obronił. Decydującego bramkę w 60 minucie zdobył Sebastian Westler, ustalając wynik spotkania 28:26. Patrząc okiem trenerskim, to popełniliśmy zbyt dużo błędów, które musimy wyeliminować podczas krótkiej przerwy, jaka nasz czeka. Styl, w jakim rozegraliśmy dzisiejsze zawody, nie był najlepszy i jedyne co nas może ucieszyć to wynik tego spotkania.