Spotkanie od pierwszych minut było wyrównanym widowiskiem. W 10 minucie goście prowadzili 3:4, ale było to pierwsze i ostatnia przewaga drużyny z Biłgoraja. W kolejnych minutach doprowadziliśmy do remisu, aby po chwili wyjść na prowadzenie. W kolejnych minutach bramki padały na przemian, lecz nasza przewaga wzrosła dopiero w końcówce pierwszej połowy. W ostatnich minutach zagraliśmy twardziej w obronie, co zaowocowało zdobyciem kolejnych bramek. Ogólnie w pierwszej połowie graliśmy ospale, mieliśmy pozycje do zdobycia wielu bramek, jednak samo wykończenie było złe i obijaliśmy bramkarza gości.

W przerwie odbyła się męska rozmowa i wyszliśmy na drugą część bardziej zmotywowani do walki. Poprawiliśmy grę w obronie i dzięki temu wyprowadzaliśmy kontrataki, z których zdobyliśmy cztery bramki z rzędu. Była to 36 minuta i prowadziliśmy 17:10, co pozwoliło nam na spokojną grę. W kolejnej akcji przeciwnik zdobył bramkę, ale w dalszym ciągu twarda nasza gra obronna zaowocowała i zdobyliśmy pięć bramek z rzędu. Przy tak wysokim prowadzeniu 22:11 w 41 minucie było wiadomo, że ten mecz spokojnie wygramy. Z każdą kolejną minutą tak ja by przeciwnik stracił wiarę w grę i tak jak by słabli. My nie zwalnialiśmy tempa gry, zdobywając seryjnie kolejne bramki. Najpierw zdobyliśmy kolejne cztery, a za parę minut dorzuciliśmy kolejne pięć bramek z rzędu. Robiliśmy dużo zmian i była duża rotacja w składzie co dało nam dużo siły do gry i biegania do kontrataków. Było to spotkanie, w którym zagrała dobrze cała drużyna i tak naprawdę nie wiele przeciwnik miał do powiedzenia, o czym świadczy strata tylko sześciu bramek w drugiej połowie.

trener Adam Węgrzynowski

Bardzo dziękujemy naszej wiernej publiczności która zgromadziłą się na trybunach. Mamy nadzieję że w rundzie rewanżowej również będziecie z nami podczas kolejnych meczy ligowych które rozegramy w Sandomierzu.

SPR Wisła Sandomierz - MKS Biłgoraj 36:16 (13:10)

Wisła: Skowron, Karasiński, Kuchnicki - Werstler 10, Hubka 6, Kubisztal 6, Kutek 5, Dusek 3, Komorowski 2, Szklarski 2, Bakalarz 1, Anwajler 1, Kuraś, Statuch, Guz, Teterycz.

Biłgoraj: Blicharz - Kuszewski 7, Maciorza 4, Solon 2, Różański 4, Baryga 1, Oleszek, Rubin, Wrazen, Kołacz, Popowicz, Świeca.

Rzuty karne: Wisła 3/3, MKS 5/2

Kary: Wisła 8 minut, MKS 14 minut.