Trener gości Paweł Sieczka

Pierwsza połowa była słabsza w naszym wykonaniu, niewykorzystane sytuacja sam na sam oraz rzut karny. Sześć piłek wyrzuconych w ręce przeciwnika bądź w aut. Gospodarz to wykorzystał i przeprowadzał kontry. Była to nerwowa pierwsza połowa dla nas. W drugiej ograniczyliśmy nasze błędy do minimum i to nam przyniosło efekt, że w 45 minucie wyszliśmy na prowadzenie kilkoma bramkami. Utrzymywaliśmy przewagę i to my nadawaliśmy ton gry w końcówce spotkania. Nie doprowadzaliśmy do jakiś nerwowych sytuacji i mogliśmy spokojnie grać do końca i wywieść dwa punkty z trudnego terenu w Sandomierzu.

Trener Adam Węgrzynowski

Niestety mimo ciekawej gry nie udało nam się wygrać dzisiejszego spotkania. Zespół Politechniki zagrał równo całe zawody i dlatego zwyciężył. My zagraliśmy dobrze w pierwszej połowie, momentami przeważaliśmy i do przerwy był wynik remisowy (14:14). Szkoda momentu gdzie mogliśmy odskoczyć na kilka bramek przewagi i na pewno by nam to pomogło łatwo i spokojnie konstruować akcje w końcówce pierwszej części. A tak niestety popełniliśmy kilka prostych niewymuszonych błędów i pierwsza część była remisowa. W drugiej części do 40 minuty była wyrównana gra, gdzie przegrywaliśmy jedną bramką. Kolejne osiem minut było słabe w naszym wykonaniu i daliśmy odskoczyć przeciwnikowi na pięć bramek. Przy tak wyrównanym meczu było wiadomo, że ciężko będzie odrobić straty i obronić dobry wynik. Otrzymaliśmy kilka kar i często graliśmy w piątkę i to nas bardzo wybijało z rytmu, choć nie graliśmy bardziej agresywnie od przeciwnika. Były fragmenty fajnej dobrej gry, ale musimy jeszcze popracować na naszą obroną. Zbyt łatwo pozwalaliśmy przeciwnikowi na rozgrywanie akcji i zdobywanie bramek. Przyjechał silny zespół z czołówki tabeli, który dzisiaj był od nas lepszy i odniósł kolejne zwycięstwo. Do końca pierwszej rundy pozostało dwa spotkania, w których będziemy chcieli wywalczyć kolejne punkty.

SPR Wisła Sandomierz - ASZ Politechnika Świętokrzyska Kielce 28:33 (14:14)

Wisła: Skowron, Kuchnicki - Bisłkowski 5, Kubisztal 5, Dusak 5, Bakalarz 4, Werstler 3, Kutek 3, Hybka 2, Szklarski 1, Statuch, Komorowski, Guz

AZS: Godzwon, Foks - Glita 7, Kwieciński 5, Sadecki 5, Kołodziej 4, Kamys 3, Rączka 3, Nowak 2, Nowakowski 2, Lenty 2, Słomiński, Kozłowski, Żaba-Żabiński

Rzuty karne: Wisła 4/4, AZS 5/4

Kary: Wisła 10 minut, AZS 8 minut.